Doğru Yol Partisi
  Son Dakika :   
 
 
 
ANASAYFA
GENEL BAŞKAN
VİDEOLARI
DANIŞMANLARI
PARTİ KURUCULARI
GENEL İDARE KURULU
MKYK
BAŞKANLIK DİVANI
Y.HAYSİYET DİVANI
İL BAŞKANLARI
İLÇE BAŞKANLARI
RESİMLER ve LOGO
TÜZÜK
PROGRAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
İLETİŞİM

DYP SİVAS İL BAŞKANLIĞI

DYP Sivas İl Başkanı Mehmet Bölük Sivas Yerel Basınına açıklamalarda bulundu.

     

Başkan Bölük, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Görüyoruz ki her ilde siyasi baskıların gün geçtikçe artığını ve özellikle iktidar partisine üye olmayanların yaşam hakkı yokmuş gibi bir durum ile karşı karşıyayız. Bir işçi alımında bile sanki iktidar partisine üye olmayan işe alınmayacak şeklinde bir siyasi hava esmekte.

Ekmeğin partisi olmaz. Bizim derdimiz herkese eşit olup eşit bir yaşam hakkı sunmaktır. Siyaseti iktidar partisinin yaptığı gibi her yere sokma gayemiz asla yoktur. Bu gün görüyoruz ki camilerde kürsü koyarak siyaset yapmaya çalışıyorlar.

Bizde DYP olarak bu yaşananlar karşısında dinin siyasete alet edilmeyeceğini her fırsatta dile getireceğiz. Elhamdülillah hepimiz Müslümanız ve Müslüman bir ülkeyiz. Camilerin ibadet yeri olduğunu ne yazık ki unutuyorlar.

Sivas için söyleyeceklerim ise üzülerek söylüyorum bizi Ankara’dan duyan yada gören maalesef yok. Eğer duysalardı Sivas’ta sanayicinin gelmesi için 6. Bölgeyi şimdiye kadar vermiş olurlardı. Biz şehir olarak artık hayallerle yaşamak istemiyoruz.

Bakıyorum iktidar can havliyle şehirlere üst kadroları ile çıkartma yapıyor. Geçen hafta sayın Binali Yıldırım’ın sahnedeki konuşmasını duyunca çok şaşırdım. Neden mi? Demek ki artık Sivas halkı milletvekillerine övgüler yağdırmıyor. Sayın Yıldırım’da Sivas teşkilatını motive etmek için kendi aralarında kendilerine süslü, cicili bicili cümleler kurarak övgüler yağdırıyor. Bırakın kendinizi övmeyi. Halk Sivas’ta ucuz yağ için kuyruğa giriyor. Üzülüyoruz ve üzüntü içerisinde yaşananları izliyoruz. Bırakın kendinizi övmeyi. Sivas halkına daha iyi şartlarda yaşam sunmaya çalışın.

DYP Sizlerin de bildiği gibi geçmişi köklü ve birçok yatımlarında Sivas’a gelmesi yönünde katkısı olan bir partidir. Patimizin kurucusu Rahmetli 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i rahmetle anıyorum.” ifadelerini yer verdi.

TOLGA YENTUR İLÇE BAŞKANI OLARAK ATANDI

Ayrıca DYP Sivas İl Başkanı Mehmet Bölük, Parti binasında Sivas Merkez İlçe Başkanı olarak ataması yapılan  Tolga Yentur’a ilçe başkanlık belgesini takdim ederek başarılar diledi.

DYP Genel Merkezi [ 12.11.2021
 
Eklenen Yorumlar 


 

 
İçimizden

BİZE YAZIN

Her Hakkı Saklıdır. DOĞRU YOL PARTİSİ© 2010 Tasarım : Linear Yazılım

LİNEAR YAZILIM