Doğru Yol Partisi
  Son Dakika :   
 
 
 
ANASAYFA
GENEL BAŞKAN
VİDEOLARI
DANIŞMANLARI
PARTİ KURUCULARI
BAŞKANLIK DİVANI
GENEL İDARE KURULU
MKYK
Y.HAYSİYET DİVANI
İL BAŞKANLARI
İLÇE BAŞKANLARI
RESİMLER ve LOGO
TÜZÜK
PROGRAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
İLETİŞİM

MİLLİ MUTABAKAT HÜKÜMETİ ve ERKEN SEÇİM
OBJEKTİFTÜRKİYE(Haber Merkezi) DYP Gnl.Bşk. Yrd. ve Parti sözcüsü Kemal Abdullahoğlu gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu.
DYP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ KEMAL
ABDULLAHOĞLU ' NUN SİYASİ GÜNDEME YÖNELİK ÖNEMLİ AÇIKLAMASI :
 
TEK ÇÖZÜM : 
ÖNCE MİLLİ MUTABAKAT HÜKUMETİ SONRA DA ERKEN SEÇİM
 
Bir süredir söylüyoruz hatta bu öneriyi ilk dile getiren DYP olarak bizler olduk : 
Türkiye için '' Milli Mutabakat ve Milli Uzlaşı Hükumeti '' seçeneğinin dışında başka çıkış yolu yok .
 
Özellikle son yıllarda gelinen bu noktada .
 
Bugün seksen iki milyonluk Türkiye' de , en üst düzeydekiler dahil, ülkenin geleceğini net olarak  öngörecek , umut verebilecek, yetkili yetkisiz birileri var mı ?
 
Varsa buyursun tartışalım, ikna olalım .
 
Cumhuriyet tarihinin hiç bir döneminde ülkenin bugünkü kadar  belirsizlikler içinde savrulduğu bir dönemi hatırlamıyoruz .Son on yedi yıl  ülkeyi  üstelik , bir de meclis salt çoğunluğuyla yönetmekte olan AKP hükumetleri  bu büyük şans ve imkanı kullanamamış , üstelik onca yılı heba etmiş bulunmaktadır .
 
Gelinen noktada son İstanbul seçim sonuçlarının belgelediği siyasi değişim ve dönüşüm 
rüzgarı toplumun büyük bölümünde mutsuzluk ve hoşnutsuzluğun artarak yaygınlaşmakta olduğunu göstermiştir .
 
AKP , on yedi yıl Türkiye ' yi adeta bir '' başka gezegende '' yaşıyormuş gibi  yönetmiştir . Ülke ve dünya gerçeklerinden kopuk , yanlış kararlarla mevcut ülke sorunlarının daha da ağırlaşmış olduğunu AKP nin hala görememiş olması düşündürücüdür .
 
Sonuçta AKP ve onun temsil ettiği zihniyet , yurt çapında geniş kesimler için umut olmaktan tümüyle  uzaklaşmış bulunmaktadır .
 
Bu durum sebepsiz de değildir :
 
On yedi yıldır süregelen  AKP iktidarları ekonomiden dış politikaya , toplumsal refahtan iç barışa, kalkınmadan demokratikleşmeye kadar hemen tüm alanlarda ciddi başarısızlıklarla devam etmektedir .Bir de buna Cumhurbaşkanlığı Hükumet sistemi denen ve hiç de yararı görülmeyen yeni '' tek adam '' yönetimi eklenince durum her geçen gün daha da içinden çıkılamaz noktaya gitmektedir .
 
Dış politikada bir kaç güçsüz devlet  dışında dünyada tek dostumuz kalmamıştır . Son Suriye askeri harekatı göstermiştir ki Kuzey Kıbrıs ve Filistin gibi ülkeler bile Türkiye aleyhine açıklama yapma cesaretibulabilmiştir .Öte yandan dünya siyaset tarihinde eşi görülmemiş küstahlık ve terbiyesizlikle  kaleme alınmış bir mektup Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına gönderilmiştir .Üstelik ABD den bu mektuba yönelik en ufak bir pişmanlık belirtisinin bile olmaması çok manidar bir gelişmedir .
 
Bu mektuba hala  gerekli cevabın bile yazılamamış olması ise tarihi bir hata ve hatta tarihin de bu milletin de asla affetmeyeceği bir fiyaskodur , utanç konusudur .
 
AKP dış politikaları bir kez daha iflas etmiştir .
 
Ekonomide ise AKP' nin on yedi yılda ülkeyi getirdiği nokta 650 milyar dolarlık iç dış borç yükü ile birlikte savurganlığın , israfın tavan yaptığı tüm ekonomik dengelerin altüst olduğu bir süreçtir .
 
Mevcut tabloda açlık yada yoksulluk sınırında yaşamaya mahkum edilmiş milyonlarca
vatandaşımız umutsuzluk içindedir .
 
Ülke genelinde bazı yandaş kesimler  hariç halinden memnun , mutlu insan görmek adeta imkansız hale gelmiştir .
 
Üretimdeki sürekli düşüşün, tarım ve hayvancılığın yerlerde sürünmesi, işsizliğin rekora koşması , doludizgin koşan hayat pahalılığının , süslenmiş verilere rağmen , fiyatların vatandaşı ezdiği , toplu intiharların başladığı bu ortamın bile ülke yöneticilerini rahatsız  etmediği görülüyor .
 
Türkiye ' nin mevcut AKP zihniyeti ve politikalarıyla daha fazla devamı  ülkeye yarar 
getirmeyeceği ortadadır .
 
Bu nedenle DYP olarak bir kez daha tarihe not düşüyor ve mevcut yönetimi uyarıyoruz,
Türkiye ' nin geleceği ve selameti için meclis içi ve meclis dışı tüm siyasi partilerin katkı vereceği Mili Mutabakat Hükumeti kurularak uygun bir tarihte erken seçim kararı alınmalıdır. Bu seçimle birlikte aynı anda  demokratik parlamenter sisteme dönüş süreci de başlatılması yerinde bir karar olacaktır .
 
Başta sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere AKP Hükumeti  istifa ederek ülkenin önünü 
açmalıdırlar. Bu yönetimle bu politika ve zihniyetle tünelin ucunda ışık bile olmadığını nasıl görmezler anlamak mümkün değil doğrusu .
 
AKP ve onun temsil ettiği zihniyetin Türkiye'ye  vereceği olumlu bir şey kalmamıştır .
Bu gerçeği öncelikle AKP yönetiminin  idrak etmesi gerekiyor .
 
Türkiye için başka bir çıkış yolu da kalmamıştır .
DYP Genel Merkezi [ 11.11.2019
 
Eklenen Yorumlar 


 

 
İçimizden

BİZE YAZIN

Her Hakkı Saklıdır. DOĞRU YOL PARTİSİ© 2010 Tasarım : Linear Yazılım

LİNEAR YAZILIM