Doğru Yol Partisi
  Son Dakika :   
 
 
 
ANASAYFA
GENEL BAŞKAN
VİDEOLARI
DANIŞMANLARI
PARTİ KURUCULARI
BAŞKANLIK DİVANI
GENEL İDARE KURULU
MKYK
Y.HAYSİYET DİVANI
İL BAŞKANLARI
İLÇE BAŞKANLARI
RESİMLER ve LOGO
TÜZÜK
PROGRAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
İLETİŞİM

BU EK VERGİLER İYİ OLMADI

         GENEL BAŞKAN AV.ÇETİN ÖZAÇIKGÖZ ABD’YE UYGULANAN EK VERGİLERE DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

         BU EK VERGİLER İYİ OLMADI!

         Hükümet bir reaksiyon olarak ABD den ithal edilen bazı mallara %120 ye kadar ek vergi koymakla çok yanlış yapmıştır. Bugüne kadar iktidarı eleştirilerimizde yapıcı,yol gösterici ve seviyeli olduk. Bundan sonra da aynı ilkeler doğrultusunda yolumuza devam edeceğiz.

         Giriştiğimiz bu mücadelede serin kanlı,aklı selim içinde politikalarımızı uygulamak mecburiyetindeyiz. ABD den ithal edilen mallara hükümetin koymuş olduğu ek vergiler ABD ye kelebek etkisi bile yapmayacak lakin bize zararı dokunacaktır. Tıpkı bir filin tepesine konup gagalayan bir kuşun ona vereceği zararı hiç hissetmeyeceği gibi olacaktır.

         Hükümetin koymuş olduğu bu vergiler ithalatçı firmalarımızın ve orada çalışanların zararına olacak, iş bununla da kalmayacak, vatandaşlarımızın daha pahalıya mal almasına ve dolayısıyla zararına olacaktır. Ne yazık ki bu vergi zamlarına karşı çıkacak bir bakan, bir danışman yok. Tabiki yok. Boşuna kimse aramasın. Yeni geçtiğimiz bu sistemde böyle bir görevli bulunmaz.

         Sırası gelmişken bir örnek vermek isterim. ABD eski başkanlarından Abraham Lincoln yedi kişiden ibaret olan Bakanlar kuruluna bir teklif sunar. Fakat bakanların yediside teklifi uygun bulmazlar ve büyük tartışmalardan sonra Başkan Lincoln oylamaya geçer. Oylama neticesinde bakanların hepsi hayır oyu kullanır. Başkan neticeyi açıklar ve 'Yedi hayır bir evet evetler galip' der ve bu suretle başkanın dediği olur. Zaten onun içinde başkanlık sistemlerinde bizim bakan dediğimize sekreter denir.

Av.Çetin ÖZAÇIKGÖZ

DYP Genel Merkezi [ 18.9.2018
 
Eklenen Yorumlar 

 

 

 
İçimizden

BİZE YAZIN

Her Hakkı Saklıdır. DOĞRU YOL PARTİSİ© 2010 Tasarım : Linear Yazılım

LİNEAR YAZILIM