Doğru Yol Partisi
  Son Dakika :   
 
 
 
ANASAYFA
GENEL BAŞKAN
VİDEOLARI
DANIŞMANLARI
PARTİ KURUCULARI
BAŞKANLIK DİVANI
GENEL İDARE KURULU
MKYK
Y.HAYSİYET DİVANI
İL BAŞKANLARI
İLÇE BAŞKANLARI
RESİMLER ve LOGO
TÜZÜK
PROGRAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
İLETİŞİM

İZMİR İL BİNASI AÇILDI
İZMİR İL BAŞKANLIĞINA SAYIN AYGÜL HORASAN ATANMIŞTIR. KURULUŞUNU TAMAMLAYAN HORASAN, İZMİR İL BİNASININ AÇILIŞINI DA GENEL BAŞKAN AV.ÇETİN ÖZAÇIKGÖZ VE GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI ALAATTİN YILDIRIM, SEYHAN SOYLU, KEMAL ABDULLAHOĞLU, SALİH ÖNEL, TEKİN EMRE ÖZTÜRK, CEVDET DÖNMEZ, ERKAN DENİZ, GİK ÜYESİ OĞUZ ERSÖZ, MUĞLA İL BAŞKANI CAHİT KARAÖZ, ANKARA İL BAŞKANI HASAN GÜLER VE YÖNETİMİ, BALIKESİR İL BAŞKANI ALİ PEKMEZCİ, ANTALYA İL BAŞKANI AYDIN GÜRDAL, BURSA İL BAŞKANI ZAFER SİCİMOĞLU, YÖNETİM ÜYESİ AHMET ULU KATILDILAR.

 


Haberin Orijinali : EGEMETROPOLGAZETESİ

HORASAN İLE BİR DEV UYANIYOR

İzmir de Hanım il başkanı seçilmesiyle, kadınlara verilen önemi, değeri ortaya koyan ve Siyasette mutlaka kadınların da olmasının şart olduğunu söyleyen DYP Genel Başkanı Avukat Çetin Özaçıkgöz, " İl başkanımız sayın Aygül Horasan hanımefendi, İzmir'i bir anne şefkatiyle kucaklayacak, siyasette kadınlarımızın olmazsa, olmaz felsefesini başta kadınlarımız

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2018 Çarşamba 15:29
HORASAN İLE BİR DEV UYANIYOR


İzmir de Hanım il başkanı seçilmesiyle, kadınlara verilen önemi, değeri ortaya koyan ve Siyasette mutlaka kadınların da olmasının şart olduğunu söyleyen DYP Genel Başkanı Avukat Çetin Özaçıkgöz, " İl başkanımız sayın Aygül Horasan hanımefendi, İzmir'i bir anne şefkatiyle kucaklayacak, siyasette kadınlarımızın olmazsa, olmaz felsefesini başta kadınlarımız olmak üzere, tüm tabana, hatta Ege Bölgesine kanıtlayacak, birikim ve tecrübe ve yeteneğe sahiptir, kadınlarımız bizim her şeyimiz onlar olmasa biz olmazdık.
Siyasette öncü, lider, sözü geçen güçlü kadınlarımızın olmasını doğru yol partisi olarak çok istiyoruz, zaten bir insan doğduğundan, ergenliğe erişinceye kadar, ilk öğretmeni annelerimiz değil midir, siyaset yapmak isteyen, ülke yönetiminde söz sahibi olmak isteyen tüm kadınlarımızı aramızda görmekten kıvanç ve mutluluk duyacağız"

BİR KADIN DÜNYAYI DEĞİŞTİRİR

Gelişmiş Avrupa ülkelerinde kadın, erkeklerle aynı haklara sahip olup, siyasetten sanayiye kadar her alanda aktiftir, bu sebeple, Avrupa toplumu bilim ve sanayide dünyada söz sahibi olmuşlardır.
Biz de kadınımıza elimizden gelen her desteği verecek, onların hayatın her alanında söz sahibi olması için azami gayreti göstereceğiz, kadın toplumun temelini oluşturan ve yarınlarımızın garantisi olan yüce bir değerdir. Şuna canı gönülden inanıyorum ki, il başkanımız Sayın Aygül Horasan ile Türk kadını olması gereken yere ulaşacaktır" dedi.

Horasan'a kutlayıp başarılar dileyen genel başkan Özaçıkgöz;
AFRİN ŞEHİTLERİMİZE Allahtan rahmet diledi, ülkemizin güvenliği için canlarını veren evlatlarımızın adeta birer piyon gibi harcanmalarının hesabını elbette bu millet bir gün soracaktır, kanları yerde kalmayacaktır, ülkemizin üstünden bu kara bulutların bir an önce kalkmasını ve ülkemizin doğru ellerde yönetilmesini hainlerin bir an evvel bu topraklardan atılmasını canı gönülden istediklerini belirtti.
İl başkanı Horasan yaptığı konuşmasında özetle şunları söyledi:

Öncelikle Sayın Genel Başkanıma ve Teşkilat Başkanıma göstermiş oldukları teveccüh için teşekkür ederim. Partim adına almış olduğum bayrağı daha yukarılara çıkarmak için tüm yönetim ve partili arkadaşlarımla birlikte gece gündüz hız kesmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. 
Mevcut hükümetin yanlış politikalarından dolayı vatandaşlarımız nefes alamaz duruma gelmiştir. İç ve dış politikası çökmüş, her yıl değişen eğitim sistemi, sağlıkta bitmez tükenmez günü birlik politikalar, çiftçiyi bitiren tarım ve hayvancılık politikaları, kadınlarımızı susmaya mahkum eden şiddet olaylarına gösterilen müsamağ, son yüz yılın en büyük çocuk istismarı ve diyanetin gerici ve bağnaz tutumu, satılan öz kaynaklarımız ve fabrikalarımız saymakla bitmeyen bu sorunlar karşısında teşkilat olarak sorumluluğumuzun farkındayız. İşçilerimizle, memurlarımızla, küçük esnafımızla, emeklilerimizle, kadınlarımız ve gençlerimizle hep birlikte; yapacaklarımızla değil yaptıklarımızla siyaset arenasında yerimiz alacağız.


HABERİN ORİJİNALİ : EGEMETROPOLGAZETESİ


‘’DYP OLARAK TÜRKİYE’NİN HER KÖŞESİNDE VARIZ’’

Doğu Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz partisinin İzmir İl Başkanlığı açılışı için kente geldi. DYP 2019 seçimlerinde iddiasını ortaya koyacağını ifade eden Özaçıkgöz, kendisine ve partisine gösterilen ilgiden dolayı İzmirlilere teşekkür etti.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2018 Pazartesi 22:14
''DYP OLARAK TÜRKİYE'NİN HER KÖŞESİNDE VARIZ''

Doğu Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz partisinin İzmir İl Başkanlığı açılışı için kente geldi. DYP 2019 seçimlerinde iddiasını ortaya koyacağını ifade eden Özaçıkgöz, kendisine ve partisine gösterilen ilgiden dolayı İzmirlilere teşekkür etti.

 

Partisinin İzmir İl Başkanlığı açılışı için İzmir’e gelen Çetin Özaçıkgöz Yoğun ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirtti. Sabahın erken saatlerinde proğramlarına Karşıyaka da Ata’mızın annesi Zübeyde Hanımın Anıt Mezarını ziyaret ederek başlayan DYP ekibi, Afrinde Zeytin dalı Harekatında mücadele eden Mehmetçiğe destek vermek adına yakalarına taktıkları Kırmızı-Beyaz kurdelalı Zeytin dallarıyla büyük ilgi ve takdir gördüler.

Özaçıkgöz yaptığı açıklamada ‘’Her zaman askerimizin yanındayız, başarılı olacağımıza inanıyorum. Afrin operasyonu emperyalizm karşı verilen bir mücadeledir, ülkemizin teröristler arınması adına çok önemli bir adımdır. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.’’ Diyen Özaçıkgöz daha sonra izmir İl Başkanlığı açılışı için İl Binasına geçti.

Burada yaptığı basın açıklamasında; DYP’nin 70 yıllık misyonu olduğunu ve bugüne kadar 2 Cumhurbaşkanı, 3 Başbakan çıkardığını ifade etti. ‘’27 Mayıs 2007 tarihinde kongrede partimizin isminin değiştirilmesi, tabelalarının indirilmesinin ertesi günü biz bu bayrağı yeniden yerden kaldırdık. Bu bayrağı en üst noktaya dikmek için ant içtik. DYP olarak Türkiye’nin her köşesinde varız, her evde, her yürekte varız. DYP bir gün mutlaka yeniden iktidar olacak’’ dedi.

‘’DYP, 2019 seçimlerinde cazibe merkezi haline gelecek ve iddiasını ortaya koyacaktır’’

DYP’nin 2019 seçimlerine iddialı hazırlandığını belirten Özaçıkgöz, ‘’Bildiğiniz gibi seçimlere girblmek için belli sayıda il ve ilçe teşkilatınızın olması gerekiyor. Bu doğultuda çalışmalarımız devam ediyor. Şimdiki durağımız İzmir. İzmir’de partimize yoğun ilgi var. Bu bizi mutlu etti ve heyecanlandırdı. DYP, 2019 seçimlerinde cazibe merkezi haline gelecek ve iddiasını ortaya koyacaktır. Özellikle ittifak yapmak isteyen partilerin kapımızı çalacağını düşünüyorum. DYP her şekilde seçimlere girecektir’’ diye konuştu.

‘’SGK BANKASINI KURALIM’’

‘’Biz öncelikle Türk milletinin yüzünün gülmesini istiyoruz’’ diyen Özçıkgöz, ‘’ İktidara kim gelirse gelsin faydalı bir şeyler yaptığı takdirde destekleriz. Türkiye’nin yüzünü 2 yılda güldürecek sihirli değneklerimiz var. Bunları biz kendimize saklamıyoruz. Kim yaparsa yapsın destekte veririz. Bugün bin lira aylık alan emeklimizin 3 yıl sonra 3 bin lira almasını sağlayabiliriz. Devlet, bizim emeklimiz bin lira vererek dışarı çıkma, yeme, içme gezme otur evinde azraili bekle diyor. Neden bin lira veriyor çünkü SGK’nın geliri az. İşçilerden, çalışanlardan aldığı para 110 milyar lira. 20 milyon’da devlet destek veriyor. Elinizdeki pryı yüzde 5’ten bir bankaya yatırıyorsunuz, aldıkları faiz yüzde 5. Diyoruz ki, gelin SGK Bankasını kuralım. Hiçbir banka yüzde 30’dan aşağıya para kazanmıyor. Siz yüzde 5’ten bu parayı veriyorsunuz yüzde 30’a çıkarttığınız takdirde SGK’nın elindeki para 3 senede iki katı artacaktır. Emekliler bu bu devlete, bu millete hizmet etmiş kişilerdir refah içinde yaşamalılar’’ dedi.

‘’TÜRKİYE’Yİ ÜNİVERSİTE CENNETİ YAPALIM’’

Gençlerin ve eğitimin önemine değinen Özaçıkgöz, ‘’Türkiyede 140 civarında Üniversite var. Bunların 70 tanesini DYP iktidarı yapmıştır. Hiçbir masraf yapmadan sadece kanuni düzenleme ile bu Üniversitelerin sayısı 280’ e çıkartmak mümkündür. Şu an Üniversitelerde 12 aylık eğitim sistemi uygulanmaktadır. Ama bu 12 ayın yarısı tatille geçmektedir, dolayısıyla da Üniversitelerin kampüsleri, derslikleri ve laboratuvarları 6 ay boş durmaktadır. Oysa eğitim dönemini her yıl ikiye bölerek Üniversitelerin yılın 12 ayı hizmet verebilir ve okuyan öğrenci sayısını da iki misline çıkartmak mümkün olur’’ dedi.
DYP İzmir İl Başkanlığının açılışından sonra Özaçıkgöz ve partililer, İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu Kemalpaşa ilçesindeki ‘’Dünden Bugüne Yerli Tohum’’ paneline katıldı. Yapılan konuşmaların ardından Yerli Tohum Derneği tarafından köylüye tohum dağıtıldı. Tohum ekimi için tarlası olmayanlara ekim yapabilecekleri tarlada sağlayan İl Başkanlığının bu çalışması vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Burada yaptığı konuşmada Tarım ve Yerli Tohumun önemine değinen Özaçıkgöz, ‘’ Tohuma sadakat geçmişe ve geleceğe sadakattir. Emperyalist devletlerin insanı ve insanlığı kontrol etmekte kullandıkları en eski stratejilerden birisi, insanın temel ihtiyacı olan gıda kaynaklarını tekellerine almaktır. Bu ilkeyle ABD ve İsrail öncülüğündeki emperyal efendiler, dünya gıda sektörünü özellikle tohum sektörünü dev şirketlerin kontrolüne bırakmışlardır. Bu şirketler sağladıkları tekelleşmeyle kalıcı, sürdürülebilir yenilebilir tarımsal eylemlerin ve evrendeki her bir kişinin sağlığını tehtid eder konuma ulaştılar. İşgal planladıkları ülkelerde çıkardıkları yasalarla, kendi şirketlerinin tohumlarına mecbur bıraktılar. Ülkemizde genetiği değiştirilmiş tohum kullanma oranı yüzde 90’lara ulaştı, kalan yüzde 10’luk bölümü ise kaçak ekim altında suç kapsamına alınarak adeta kan dökmeden ülkenin topraklarının ele geçirilmesine izin verilmiştir. Bunun göstergesi ve sonucu olarak bugünkü iktidar yerli tohum ekimine yasak getirerek bu güçlere hizmet ettiğini ve bu güçlerin hizmetinde olduğunu Ekim 2006 yılındaki yasalaşan 5553 sayılı tohumculuk kanunu ile ilan etmiştir. DYP olarak İzmir İl Başkanımız başlatmış olduğu bu projeyi tüm Türkiye’ye yayarak, her bir bireyi bu konuda bilinçlendirmeye çalışacağız’’ dedi.

 

‘’İZMİR EGE’NİN İNCİSİDİR’’

İzmir ile ilgili görüşlerini dile getiren Özaçıkgöz, ‘’İzmir bambaşka bir yerdir. İzmir Ege’nin incisidir. İngiltere demokrasisinin dünya demokrasisi üzerindeki yeri neyse İzmir demokrasisinin Türkiye demokrasisindeki yeri odur. İzmir İl Başkanımız Aygül Horasan hanımefendiye şimdiye kadar yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendisini partimizin prensesi ilan ediyorum’’dedi.

DYP Genel Merkezi [ 5.3.2018
 
Eklenen Yorumlar 


 

 
İçimizden

BİZE YAZIN

Her Hakkı Saklıdır. DOĞRU YOL PARTİSİ© 2010 Tasarım : Linear Yazılım

LİNEAR YAZILIM