Doğru Yol Partisi
  Son Dakika :   
 
 
CHP ZİYARETİMİZ
Genel Başkan yardımcısı Salih ÖNEL ile Genel Sekreter Hasan GÜRAL CHP Genel Merkezine ziyarette bulundular.

Devamını Oku  

ANASAYFA
GENEL BAŞKAN
VİDEOLARI
DANIŞMANLARI
PARTİ KURUCULARI
BAŞKANLIK DİVANI
GENEL İDARE KURULU
MKYK
Y.HAYSİYET DİVANI
İL BAŞKANLARI
İLÇE BAŞKANLARI
RESİMLER ve LOGO
TÜZÜK
PROGRAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
İLETİŞİM 

10.YIL AÇIKLAMALARI

27 MAYIS 2007 DE TEKRAR KURULUŞUMUZ HAKKINDA GENEL BAŞKAN’IN AÇIKLAMALARI :

 

            Mayıs ayı sevinciyle, kederiyle milletçe önemli aylarımızdan biridir. Hele ayın sonu 27’si, 28’i, 29 ‘u bir araya gelmiş adeta sıkıştırılmış bir bilardo topu gibidir.

            27 Mayıs 1960 Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan ve Namık Gedik’i ölüme götüren yolun başlangıcı olan kahrolası bir darbenin tarihidir.

            27 Mayıs bununla da kalmaz. Çünkü bir 27 Mayıs daha vardır. Yani hiç kimseye sormadan, milyonlarca DYP’liyi, DYP’li olarak uyutup sabahleyen DP (Demokrat Parti) li olarak uyandıran 27 Mayıs 2007 tarihidir. Büyük kongrede partimizin adı atılmış, tabelaları indirilmiş olan kederli, üzüntülü, kasvetli gün. Büyük kongrenin delegesi olarak kürsüye çıkıp partinin adının değiştirilmesine mani olamazdım, olamazdık.

            Ertesi günü 28 Mayıs 2007 de “DYP’nin adı değiştirilemez, tabelaları indirilemez, bayrak yere atılamaz” diyerek DYP’nin eski bakanları, milletvekilleri, bürokratları ve partilileri ile yeniden kurduk. Aslında buna yeniden kurmak demektense bir operasyon demek daha doğru olabilir.

            Bugüne kadar hiçbir parti DYP kadar zorlukla karşılaşmamış, önüne engeller çıkartılmamıştır. Hangi ilde hangi ilçede teşkilatların kurulması görevi verilen arkadaşlarımızın önüne belli kesimlerden maniler çıkartılmış, “Bu teşkilatları boşuna kurmayın, bunlar partiyi satacaklar, ortada kalırsınız” diye vazgeçirilmeye çalışılmıştır. Ama bugün 10.yılda DYP ne satılmıştır, ne de mücadeleden vazgeçmiştir. Bu iftiracılar, yalancılar, bu insanların yüzüne nasıl bakıyorlar, anlamak mümkün değildir.

            DYP bütün seçimlere girmiştir, bundan sonrada girecektir. Bugünlere çalışarak, mücadele ederek, meydan okuyarak geldik. Bugüne kadar hiçbir şahıs ve makamın önünde eğilmedik, bükülmedik, diz çökmedik.

            DYP’ne katılımlar, bütün hızıyla devam ettiği gibi, teşkilatların yenilenmesi ve noksanların tamamlanması çalışmaları da devam etmektedir.

            Yakında Başkanlık Divanında da değişim yapılacaktır.

            Partimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

            Bu vesile ile İstanbul’un fethinin 564.yıldönümünü de kutluyorum.

 

            Av.Çetin ÖZAÇIKGÖZ
            Genel Başkan

DYP Genel Merkezi [ 1.6.2017
 
Eklenen Yorumlar 


 

 
İçimizden

BİZE YAZIN

Her Hakkı Saklıdır. DOĞRU YOL PARTİSİ© 2010 Tasarım : Linear Yazılım

LİNEAR YAZILIM